همزمان با حضور رئیس کل گمرک ایران در مرز سراوان اعلام شد / ارائه تسهیلات گمرکی برای واردات دام زنده از مرز سراوانهمزمان با حضور رئیس کل گمرک ایران در مرز سراوان اعلام شد / ارائه تسهیلات گمرکی برای واردات دام زنده از مرز سراوان

رئیس کل گمرک ایران همزمان با سفر وزیر امور اقتصادی و دارایی به استان سیستان و بلوچستان از مرز کوهک سراوان بازدید کرد .

به گزارش روابط عمومی گمرک ایران ؛ در این بازدید مهدی میر اشرفی را مهرداد جمال ارونقی معاون فنی و امور گمرکی و رضا راستی ناظر گمرکات استان سیستان و بلوچستان همراهی می کردند ، رئیس کل گمرک ایران در بازدید از این نقطه صفر مرزی در فضایی صمیمی با فعالان اقتصادی بازارچه مرزی کوهک سراوان و مسئولان منطقه دیدار و گفت و گو کرد .

بنابراین گزارش ؛ میر اشرفی در حاشیه این بازدید بر معیشت مرزنشینان تاکید و رونق کسب و کار و تجارت در منطقه را عامل مهمی برای افزایش امنیت منطقه توصیف کرد و از افزایش فعالیت های گمرکی در این نقطه صفر مرزی خبر داد .

بنابراین گزارش ؛ عمده فعالیت های تجاری در این منطقه مربوط به صادرات است و بازرگانان و تجار این نقطه صفر مرزی عمدتا کاشی ، سیمان ، قیر و میلگرد تولید داخل را از طریق این بازارچه مرزی به پاکستان صادر می کنند . همچنین به تازگی واردات دام زنده از طریق گمرک این بازارچه آغاز شده که قرار است واردات دام زنده از بازارچه کوهک سراوان با هدف سیاست های تنظیم بازار افزایش یابد و تسهیلات گمرکی بیشتری در اختیار واردکنندگان دام زنده از طریق این بازارچه قرار گیرد .

این گزارش حاکی است ؛ بازارچه کوهک سراوان در ۴۳۰ کیلومتری زاهدان و ۱۱۰ کیلومتری سراوان قرار دارد و هم مرز با کشور پاکستان است و نزدیکترین شهر مرزی پاکستان به این بازارچه ، شهر پنج گور نام دارد .

  • 248
  • 15 بهمن 1397